Seks a nastolatki

Nastolatki są ciekawe wszystkiego, chcą wszystko przeżyć i poczuć na własnej skórze. Tak również jest ze stosunkami płciowymi.

Dziewczęta i chłopcy w okresie dojrzewania są ciekawe wszystkiego, są do wszystkiego gotowe i wystarczająco dorosłe. Pozory mylą. Seks to również pewnego rodzaju odpowiedzialność. Brak zabezpieczenia, odpowiedniej wiedzy na temat antykoncepcji i nadzieja na głupie szczęście są głównym powodem niechcianych ciąż wśród nastolatków.

Dzieci mają dzieci

Lekarze są przerażeni (i to nie są zmyślone sex opowiadania), ze nawet czternastolatki i piętnastolatki zachodzą w ciążę i rodzą dzieci. Kiwają głowami i nie mogą uwierzyć, że dzieci mają dzieci. To trzeba zmienić.

Jak wprowadzić młodzież w życie seksualne?

Odpowiednia edukacja o antykoncepcji, sprawienie, żeby seks nie był tematem tabu i rozmowy rodziców z dziećmi to jedyne rozwiązanie, aby zapobiec niechcianym ciążom wśród młodych. Nie są one gotowe, aby podołać roli ojca i matki, nie mają doświadczenia, nie są odpowiedzialne, boją się.

Seks dla nastolatków jest tylko etapem, przyjemnością i nie zdają sobie sprawy, że można w taki sposób zajść w ciążę. Uważają, ze problem ich nie dotyczy, nie wyobrażają siebie w roli rodziców, ten kłopot nie może ich spotkać… do czasu…