Czy dzieci mogą jeść sushi?

Czy dzieci mogą jeść sushi?

Wielu z nas lubi czasem zjeść sobie sushi. Wielu z nas może też sushi zamówić z myślą o swoich dzieciach. Okazuje się jednak, że taka decyzja może być czasem bardzo opłakana w skutkach, dlatego też warto dowiedzieć się kilku rzeczy dotyczących dań rodem z Japonii. Poniższe informacje zostały zebrane  w czasie rozmowy z sushimasterem z restauracji Sushi Kanapi z Warszawy.

Sushi w samym swoim założeniu jest bardzo dobre i bardzo zdrowe. W końcu ryż dostarczyć może dziecku solidną porcję białka oraz energii, a ryby z kolei to świetne źródło kwasów omega-3. Brzmi pięknie i pięknie może być. Ale jednak nie zawsze.

Okazuje się bowiem, o czym wszyscy pewnie wiemy, ale czasem zapominamy, że wśród ryb jest wiele takich gatunków, które obciążyć mogą nasz organizm metalami ciężkimi. My jeszcze jakoś sobie z tym poradzimy, ale gorzej znoszą to dzieci, które za sprawą tych właśnie metali ciężkich mogą się zatruć, mogą mieć problemy z trawieniem, a może to nawet doprowadzić do wyhodowania u nich robaków.

Równie niebezpieczne mogą być niektóre dodatki to sushi, ale to już pewnie wiesz, że wasabi jest zbyt ostre, aby serwować je maluchom.

Chcemy jednak wrócić do początku tekstu, w którym zaznaczyliśmy, że sushi w swoim założeniu jest zdrowe. Bo jest, trzeba jedynie, z myślą o dzieciach, przygotowywać je z odpowiednich ryb. To wystarczy, aby przemycić dziecku zdrową rybkę, które w tradycyjnej formie może nie lubić, a w postaci sushi z pewnością chętnie je zje!