Emocje sportowe

Wspólne kibicowanie wzmaga przywiązanie do drużyny.

Najpopularniejsze sporty takie jak piłka nożna, baseball, wyścigi samochodowe, czy też lekkoatletyka są rozgrywane na tzw. otwartych obiektach. W dniu meczu trybuny zapełniają się kibicami, którzy chcą oglądać swoich ulubieńców w akcji. Czekają więc z niecierpliwością na pierwszy gwizdek sędziego oraz na niezwykłe emocje sportowe.

Stadiony sportowe mają określoną pojemność i w zależności od rozmiaru mogą pomieścić od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy kibiców. Centralnym punktem stadionu jest zawsze arena zmagań. W zależności od dyscypliny może być ona inna. I tak np. dla piłki nożnej tą areną jest zielona murawa, dla tenisa ziemnego kort, dla lekkoatletyki tartanowa bieżnia, a dla zmagań żużlowych tor.

Minusem tego rodzaju rywalizacji jest fakt, że w każdej chwili zawody mogą zostać przerwane wskutek nagłej zmiany pogody. Wynik może w ten sposób być niesprawiedliwy, a jego skutki mogą zaważyć na dalszych losach danej drużyny i rywalizacji ligowej. Poza tym wskutek zmiany pogody, zmieniają się warunki oglądania widowiska.