Przepis na ekspresową pizzę!

Przepis na ekspresową pizzę!

Właśnie dostałeś telefon od swoich znajomych, że będą u ciebie za kilkadziesiąt minut, a kompletnie nie masz czym ich poczęstować? Teoretycznie mógłbyś podać po prostu chipsy czy paluszki, ale skoro ostatnim razem, gdy sam u nich byłeś, podano ci na talerz naprawdę smaczne włoskie jedzenie, chciałbyś im się za to sam odwdzięczyć i też w jakiś sposób zadowolić ich kubki smakowe? Możesz to wciąż zrobić, nawet jeśli to przyjścia gości pozostała ci niecała godzina. To w tym czasie spokojnie zdążysz przygotować rewelacyjną pizzę!

Wykorzystaj po prostu gotowe składniki i użyj takich elementów, których nie będziesz musiał sam wykonywać, jeśli tylko się nimi posłużysz. Zamiast tworzyć samodzielnie ciasto i męczyć się z jego wyrobieniem, a potem jeszcze czekać na jego wyrośnięcie, możesz kupić jego gotową wersję w dosłownie każdym sklepie i to za kilka złotych. Mając już takie ciasto, tak naprawdę połowę roboty masz już z głowy. Musisz tylko rozciągnąć je na blaszce lub rozwałkować czy utworzyć z niego kształt koła, a następnie zacząć uzupełniać. Masz coraz mniej czasu? Zrób pizzę w Bydgoszczy (https://www.pizzadalmacja.pl/informacje/restauracja-wloska-bydgoszcz-dalmacja)z ketchupem zamiast sosu pomidorowego. Na pewno masz go w lodówce, jeśli tylko często jadasz tosty bądź parówki, dlatego możesz pokryć nim gotowe ciasto i posypać delikatnie oregano i bazylią, aby wydobyć z niego głębszy i bardziej intensywny smak. Następnie zacznij komponować ze sobą pozostałe dodatki. Pokryj cały placek kawałkami świeżych warzyw, kurczakiem, szynką lub tym, co akurat masz w swojej lodówce. Zetrzyj porządny kawałek sera na tarce i posyp nim wszystkie dodatki tak, by były one niemalże idealnie przykryte. Nawet jeśli twoi goście zdążyli już przyjść do twojego domu, możesz umieścić pizzę w piekarniku i spokojnie zająć się rozmową. Po kilkudziesięciu minutach będziecie już mogli zaspokoić swoje apetyty.

Piszepis na pizzę nie musi być trudny, by był po prostu smaczny. Nie ma czasu na tworzenie ciasta lub pomidorowego sosu? Wykorzystaj zatem ketchup i mrożoną masę na pizzę!