Sport letni

Lato sprzyja spędzaniu czasu w aktywny sposób.

Dyscypliny sportowe rozgrywane w okresie od wiosny do jesieni są zazwyczaj nazywane dyscyplinami letnimi. Na taki właśnie podział główny wpływ ma pogoda oraz warunki atmosferyczne panujące we wskazanym okresie.

Do sportów letnich zaliczamy większość gier zespołowych rozgrywanych zarówno na zewnątrz jak i w hali. Podobnie rzecz się ma w przypadku sportów indywidualnych. Uznaje się, że ta forma uprawiania sportu jest bardziej popularna od wersji zimowej. Przyjmuje się również, że przyciąga także na trybuny większą ilość kibiców. Możliwości uprawiania sportów letnich są większe, bowiem we wszystkich praktycznie krajach i rejonach świata są ku temu warunki atmosferyczne.

Dla potwierdzenia tego faktu podaje się, że igrzyska olimpijskie gromadzą kilkukrotnie więcej uczestników, aniżeli jej zimowy odpowiednik. Poza większość obiektów sportowych jest przystosowana uniwersalnie do uprawiania sportów letnich i ich pochodnych. Dla sportowców ważne jest również, aby móc uprawiać sport przez cały rok, a nie tylko w jednym z okresów pogodowych.