Sposoby na świeży oddech

Świeży oddech jest sprawą komfortu każdego z nas. Niekiedy, w szczególności po wytrawnych, wyrazistych posiłkach, mamy problem z zachowaniem świeżości oddechu na odpowiednim poziomie.

Na szczęście, zawsze możemy uciec się do pewnych sposobów, które pozwolą nam szybko i na długo odzyskać pełnię komfortu.

Żucie gumy odświeża oddech

Podstawowym elementem, o którym koniecznie powinniśmy pamiętać o żuciu gumy po każdym z głównych posiłków w ciągu dnia. Świeżość w ustach, jest bowiem uwarunkowana odpowiednią wartością współczynnika pH.

Wybierz dobrą pastę do zębów

Dobrym krokiem, będzie też stosowanie past do zębów, które pomagają w utrzymaniu świeżego oddechu. Takie pasty, możemy zakupić w aptekach, ale również w marketach czy sklepach, które proponują szerszą gamę produktów drogeryjnych.

Odwiedź dentystę

W parze ze świeżym oddechem, będzie szła również troska o jamę ustną. W tym celu, warto regularnie odwiedzać dentystę, stosować się do ogólnych zaleceń w zakresie higieny jamy ustnej. Słowem, profilaktyka problemów z uzębieniem, jest wysoce powiązana z komfortem naszej jamy ustnej, a tym samym, ze świeżym oddechem właśnie.

Zioła na świeży oddech

Bardzo przydatnym i potężnym narzędziem, które odnosi się do utrzymywania świeżości oddechu, są dzisiaj różne zioła. Na pierwszym miejscu na liście, trzeba koniecznie wspomnieć szałwię oraz rumianek. Mają one właściwości łagodzące i antyseptyczne, co pozwala w skuteczny sposób i na długi czas, uporać się z nieprzyjemnymi zapachami w jamie ustnej.

Na skalę światową, rewelacją są dzisiaj pastylki z cynku organicznego. Niwelują one związki siarki, które są tworem bakterii w jamie ustnej. Dzięki temu, eliminują problem nieświeżego oddechu bezproblemowo i na długi czas. Warto wspomnieć, że pastylki te są bardzo tanie, co w zestawieniu z wysoką skutecznością, czyni je naprawdę świetnym wyborem.

Przede wszystkim, trzeba pamiętać o dbaniu o jamę ustną, to absolutnie kluczowe działanie w walce o świeży oddech.