Jak zrobić lody tajskie w domu?

Jak zrobić lody tajskie w domu?

Dziś nie piszemy o dzieciach, a o czymś zupełnie innych, chociaż poniekąd z dziećmi związanym. Chcemy przedstawić Wam ciekawy pomysł na deser, który przygotować można dziecku planując podanie czegoś nietuzinkowego i niedostępnego w polskich sklepach. Otóż chcemy przedstawić Wam przepis na lody tajskie,który zdecydowanie wyróżnia się spośród różnych przepisów na lody.

Przed zrobieniem lodów tajskich w domu możesz porozmawiać ze swoim dzieckiem opowiadając mu co nieco o tych lodach, dzięki czemu pozna ono kulturę Tajlandii. Opowiedz dziecku gdzie znajduje się Tajlandia i powiedz mu, że tam na ulicach porozstawiane są stoiska z miłymi paniami, które szybko i zręcznie przygotowują kolejnym Klientom pyszne desery.

Przepis na lody tajskie

Dobra, poopowiadaliśmy już troszkę o teorii, a teraz przejdźmy do praktyki i przekonajmy się jak zrobić lody tajskie w domu. Musisz wiedzieć, że sprawa ta jest realna o ile rzecz jasna ma się do tego odpowiednie składniki i odpowiedni sprzęt. W pierwszej kolejności potrzebna będzie Ci zimna płyta do lodów tajskich, którą musi dać się schłodzić do temperatury minus 20 stopni Celcjusza. Jeśli o składniki chodzi, to potrzebne będzie Ci mleko, cukier, śmietana i dowolne dodatki, jak np. kawałki posiekanej czekolady. Wszystko to ze sobą mieszasz i dokładnie ubijasz umieszczając następnie na schłodzonej płycie.

Na płycie lody mają się zmrozić, a Ty masz je uformować i włożyć do miseczki ozdabiając następnie je dowolnymi owocami czy słodkościami.

I to tyle, lody tajskie gotowe! Możesz je jeść przeglądając równolegle męski blog zbygniew.pl!