Close

Dlaczego wózki są takie tanie i możemy je kupić do 1000 zł?

Wózek to ważny element wyprawki maluszka. Wybierając idealny wózek warto sprawdzić jego wykonanie. Ważny jest materiał, który powinien być solidny, wytrzymały i nie przecierać się. Rączka powinna być wygodna, aby komfortowo prowadzić wózek. Istotna jest też waga, ponieważ im lżejszy wózek tym łatwiej go prowadzić. Waga wózków z gondolą może wahać się od 10 do nawet 25 kg, a istotne znaczenie ma… cena. Dlaczego niektóre wózki są, więc takie tanie? Czy przekłada się to na ich jakość?

 

 

 

Znalezienie wózka w cenie do 1000 zł nie jest problemem. Skąd taka cena? Czy wpływa to na jakość? Czy opłaca się kupić tańszy wózek? A może lepiej zdecydować się na odkupienie używanego lub ofertę znalezioną w sieci?

→ Cena wózka a jego jakość…

 

Na wózku nie powinno się na siłę oszczędzać. Specjaliści wskazują, że warto wybrać najlepszy na jaki nas stać. Dlaczego?

Tańsze wózki są wykonane z gorszych jakościowo materiałów, co przekłada się na długość ich użytkowania. Są też mniej komfortowe na co dzień, trudniej je prowadzić i mogą nie sprawdzać się w trakcie podróży. Trudno taki wózek zabrać ze sobą w podróż bez obaw o to czy np. da się go bez problemu przewieść samochodem lub samolotem. Może się okazać, że w trakcie podróży zniszczy się.

Droższy wózek jest lepiej wykonany, ale czasami płacimy też za markę. Dlatego rodzice często polecają wózki mieszczące się w średnich zakresach cenowych. Ich zaletą jest fakt, że są odporne na uszkodzenia, mogą posłużyć w przypadku kilku dzieci i nie kosztują tak dużo jak wózki renomowanych marek.

 

 

→ O czym pamiętać kupując tańszą wersję wózka?

 

Podczas zakupu wózka warto kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie zawsze to, co najtańsze jest najlepsze. Może się, bowiem okazać, że tani wózek jest niewygodny, niepraktyczny dla rodziców i sprawie problemy w codziennym użytkowaniu.

Jeśli szukamy droższych wózków – wówczas także możliwości w zakresie wyposażenia są większe. I tak np. jeśli szukamy wózka do 2000 złotych warto zwrócić uwagę na jakość wyposażenia i ilość elementów w zestawie. Ciekawy jest fakt, że czasami zestawy tzw. 3 w 1 lub 2 w 1 są znacznie bardziej korzystne finansowo niż kupienie taniego wózka, a następnie kolejnych akcesoriów. W ogólnym rachunku może się, bowiem okazać, że kupując raz i płacąc raz oszczędzamy, nawet jeśli wybieramy droższy model wózka.
Warto, zatem myśleć logicznie i przekalkulować całość kosztów. Nie zawsze tani wózek jest naprawdę ekonomicznym wyborem.

→ Tani, ale dobry?

 

Tanie wózki dziecięce mogą posłużyć rodzicom, jeśli odpowiednio o nie zadbają. Czasami budżet domowy nie pozwala na podjęcie innej decyzji, więc naturalne staje się szukanie tańszego wózka. O czym warto wówczas pamiętać?

 

Mimo wszystko zwracajmy uwagę na materiał. Choć w niskich cenach nie znajdziemy materiałów dobrych jakościowo, które będą mocne i odporne na np. działanie czynników zewnętrznych tak jak materiały w lepszych wózkach – jednak sprawdzając umiejętnie ofertę można znaleźć w miarę dobry produkt. Jeśli właściwie o niego zadbany – to może posłużyć dziecku przez długi czas.

 

Nie jest tajemnicą, że tańsze wózki są i efektywniejsze i lepiej wyposażone i bardziej wytrzymałe. Przekonał się o tym każdy z rodziców, który miał taki wózek i korzystał z niego w przypadku jednego lub kilku dzieci. Sytuacje życiowe powodują jednak, że nie zawsze rodziców stać na droższy model wózka. Czasami koszty wyprawki są obciążające dla domowego budżetu i konieczne staje się kupienie tańszej wersji wózka. Jednak, nawet w tej sytuacji, nie warto wpadać w przygnębienie, bo tani wózek nie oznacza byle jakiego. Czasami można znaleźć w miarę solidny produkt. Warto też rozważyć inną kwestię – odkupienia używanego wózka. Jego cena może okazać się porównywalna z ceną nowego, taniego wózka, ale jakość jest zdecydowanie lepsza.

 

 

Warto też wybierać wózki wielofunkcyjne. To oszczędność, która owocuje w przyszłości. Dobrym rozwiązaniem jest też szukanie okazji cenowych na w sieci, gdzie można oszczędzić znacznie więcej niż w trakcie zakupów w sklepach stacjonarnych.