Close

Jaki wózek do 500 zł?

Wózki mieszczące się w przedziale cenowym do 500 zł. to tanie wózki dziecięce, posiadające podstawowe wyposażenie. Są to też lekkie spacerówki, które sprawdzają się w przypadku starszych dzieci, mogących samodzielnie siedzieć.

 

Zanim zdecydujemy się na zakup wózka dziecięcego, niezależnie od budżetu, warto poznać podstawowe dane w zakresie wyposażenia i zasad bezpieczeństwa. Sprawdź więc jaki wózek dla dziecka wybrać >>>

 

→ Wózki dziecięce do 500 zł – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Jaki wózek dla dziecka wybrać w niewielkiej cenie?

Decydując się na zakup wózka dziecięcego w cenie do 500 zł warto sprawdzić oferty różnych producentów. Raczej nie uda nam się w tej cenie kupić wielofunkcyjnego wózka, bogato wyposażonego i z licznymi funkcjami, ale możemy liczyć na lekki wózek spacerowy, z ewentualną możliwością samodzielnej adaptacji fotelika samochodowego. Jest to, więc rozwiązanie dobre dla starszych dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć i nie wymagają przewożenia w głębokiej gondoli.

 

 

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie wózka w ograniczonej wersji cenowej warto też zapoznać się z ogólnymi informacjami na temat parametrów technicznych i właściwości jakie powinien posiadać bezpieczny iw godny wózek dziecięcy. Sprawdź jaki wózek wybrać dla swojego dziecka >>>

 

→ Wózki dziecięce do 500 zł – co posiada w zestawie?

Wózki dziecięce w kwocie do 500 zł są prostej konstrukcji, co umożliwia spacery w mieście, na drogach asfaltowych i wyłożonych kostką. Trudniej może być już na leśnych polanach i polnych drogach. Wózek dziecięcy do 500 zł posiada już na ogół skrętne koła i możliwość blokady, a także amortyzatory, które poprawiają komfort jazdy. Najczęściej posiada również kompaktowe rozmiary, co stwarza możliwość wygodnych i bezproblemowych spacerów z maluszkiem. Przy granicy 500 zł można już znaleźć wózki z aluminiowym stelażem, co obniża ich wagę.

 

Tego typu wózki dla dzieci sprawdzą się w przypadku rodziców, którzy na co dzień muszą je np. wnosić po schodach i pozwala zaoszczędzić wysiłku. Wózki dziecięce do 500 zł posiadają też w zestawie pasy bezpieczeństwa, regulowane oparcie dla maluszka i miejsce na trzymanie akcesoriów dziecięcych i np. zakupów.

 

W większości wózki dziecięce do 500 zł posiadają przyjemną wyściółkę, którą można prać. Przy droższych opcjach znajdziemy też powłoki chroniące przed deszczem lub specjalne wodoodporne pokrowce i osłonki na nóżki dla dziecka.

Posiadając budżet do 500 zł możemy wybierać wśród wózków trójkołowych i standardowych – z czterema kołami. Wózki w tym przedziale cenowym są lekkie, zwrotne i posiadają solidne podwozie, które wpływa na przyczepność i komfort prowadzenia. Inne elementy, takie jak np. regulowane amortyzatory pozwalają, z kolei na dopasowanie jazdy do warunków i stanu dróg.

W przypadku wózków dla dzieci sprawdza się powiedzenie, że im większa cena tym bardziej wyposażony i komfortowy wózek. I tak, zbliżając się do granicy 500 zł możemy kupić bezpieczny wózek, z pokrowcami na nóżki, koszem na zakupy, mechanizmem składania, poduszeczką pod główkę maluszka, adapterami na fotelik samochodowy, regulowanymi nóżkami i folią chroniącą przed deszczem. Wózki w tym przedziale cenowym posiadają też w zestawie systemy wentylacji, co ułatwia korzystanie z nich w okresie letnim, w trakcie upałów, a także wyjmowaną budkę do przenoszenia dziecka. Inne, dodatkowe elementy wyposażenia zależą już od serii i modelu konkretnego wózka.

 

→ Wózki dziecięce – ceny do 500 zł. Czy to się opłaca?

 

Czy warto kupić wózek dziecięcy w cenie do 500 zł? A może lepiej dołożyć i zdecydować się na droższy?
Zdania się podzielone, na co ma wpływ wiele czynników. Jeśli np. zamierzamy korzystać z wózka przez dłuższy okres czasu i zależy nam na tym, by był wielofunkcyjny – wówczas warto przemyśleć zakup droższego, o ile pozwala na to domowy budżet. Wózki w przedziale cenowym do 500 zł mają, bowiem prostą konstrukcję i w praktyce tylko nieliczne dają możliwość montażu fotelika samochodowego.

 

Wózki w kwocie powyżej 500 zł posiadają możliwość zamontowania spacerówki, gondoli i fotelika. Taka wersja 2 w 1 lub 3 w 1 jest dla wielu rodziców zdecydowanie korzystniejsza, bo robiąc zakupy raz i płacąc raz zyskuje się kilka rzeczy niezbędnych do wyprawki maluszka.

 

Jest to o tyle ważne, że w przypadku np. rodziców, którzy decydują się na większą ilość dzieci poszczególne elementy zestawu mogą służyć kolejnym maluszkom – podczas gdy jedno korzysta z fotelika, młodszemu przyda się gondola.

 

 

 

Droższe wózki pozwalają na montaż innych elementów, a ponadto ich konstrukcja jest lekka, są łatwe w prowadzeniu i składaniu. Ma to znaczenie np., kiedy wózek trzeba często przewozić w samochodzie, rozkładać i składać. Rodziców kusi też bogate wyposażenie wózka dla maluszka, a za takie trzeba zapłacić znacznie więcej.

Czasami rodzice, którzy posiadają ograniczony budżet i nie mogą pozwolić sobie na zakup wielofunkcyjnego i bogato wyposażonego wózka, decydują się na kupno używanego. Co ciekawe, zdarza się, że w cenie nowego, ale mniej wyposażonego wózka można znaleźć używany, jednak w dobrym stanie i renomowanej marki, posiadający liczne udogodnienia. O ile poprzedni właściciele dbali o niego z należytą starannością, o tyle wózek może posłużyć jeszcze nie jednemu maluszkowi. W takiej sytuacji zakup używanego wózka może okazać się lepszy niż wybór nowego w cenie do 500 zł.

 

Decydując się na zakup wózka dla dziecka warto przemyśleć wybór, biorąc pod uwagę różne argumenty. Wózek w kwocie do 500 zł to oszczędność dla domowego budżetu, ale nie zawsze praktyczne rozwiązanie. Wiele zależy tu od tego, jakie wyposażenie wózka jest potrzebne dla rodziców i maluszka, jak długo wózek ma służyć i czy chcemy np. mieć kilka wózków z różnymi funkcjami. Warto wszystkie te aspekty dobrze przemyśleć, aby dokonać dobrego wyboru i nie żałować zakupu.