Close

Nowoczesne wózki dziecięce – co je wyróżnia? Ile kosztują? Co oferują producenci?

Wózki dziecięce kiedyś i dziś wyglądały całkiem inaczej. Wraz z postępem cywilizacyjnym rozwija się technologia urządzeń i pojazdów mechanicznych. Wózki dziecięce nie są podobne do tych z przeszłości. Z każdą kolekcją udaje się dodać jeszcze więcej funkcjonalnych elementów do wózka. Pojawiają się nowe patenty, które wpływają na estetykę pojazdów i ułatwiają ich użytkowanie. To sprawia, że aż trudno uwierzyć jak wyglądały pierwsze w historii wózki dla dzieci…

 

 

 

→ Historia dziecięcego wózka, czyli jak kiedyś i teraz wyglądają wózki dziecięce…

 

Nie wiadomo gdzie i kiedy dokładnie powstał pierwszy wózek. Nie jest znany jego wynalazca. Patent na wózki zgłoszono dopiero w 1889 roku w Anglii. Wcześniej – w 1733 roku pojawiły się pierwsze modele wózków, zaprojektowane przez architekta i projektanta ogrodów Williama Kenta, które, co ciekawe, nie służyły, jako ułatwienia dla rodziców, ale zabawki dla dzieci angielskiej szlachty. Wózki tego twórcy przypominały karoce z dyni i zupełnie nie miały praktycznego zastosowania.

 

Po I wojnie światowej wózki dla dzieci zaczęły być produkowane na masową skalę. O ile wcześniej miały one duże koła, tak, od tej pory, rezygnowano z nich ma rzecz mniejszych, a wózki zaczęto tworzyć z wikliny, drewna a nawet blachy.

 

W połowie XX wieku do produkcji wózków zaczęto używać tworzyw sztucznych i tekstyliów. Wózki zaczynały być ładniejsze, praktyczniejsze, bardziej wygodne, z głębszymi gondolami i innowacyjnymi stelażami. W trakcie kolejnych lat wózki stawały się pomocnym dla rodziców urządzeniem, a obecnie mają też ciekawe formy, design i konstrukcje. Czasami same w sobie są małymi dziełami sztuki.

 

→ Współczesne wózki dla dzieci – jaki jest najpopularniejszy?

 

Obecnie największą popularnością cieszy się wózek typu głęboki. Jest to najczęściej pierwszy pojazd maluszka. Dziecko korzysta z niego przez 6 do 8 miesięcy, najpierw na leżąco, a potem półleżąco i siedząco. Dlatego ważne jest, by wózek miał regulowane pasy i dno, co daje możliwość zmiany pozycji wraz z wiekiem maluszka.
W przypadku tego typu wózka ważne jest, by gondola miała min. 70-80 cm długości. Ma to znaczenie zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy ubiera się dziecko w kombinezon i przykrywa kocem.

 

Latem warto dbać o odpowiednią wentylację, co zapewnia dodatkowe okienko w budce wózka, które można odsłaniać w razie potrzeby.

 

Popularne są też modele wózków, które posiadają opcję przekładania o 180 stopni, co sprawdza się w trakcie spacerów, kiedy dziecko razi słońce. W nowoczesnych wersjach istnieje wiele innych udogodnień, a każdy producent wózków dziecięcych, który chce zaskoczyć i przyciągnąć klientów oferuje szereg nowinek. Dzięki nim wózki są efektywniejsze z zewnątrz i lepiej dostosowane do trybu życia rodziców.

 

→ Najlepsze wózki dziecięce – co posiadają z nowości?

 

Nowoczesny sklep z wózkami dla dzieci oferuje naprawdę zaskakujące i wygodne rozwiązania. Obecnie realizuje się odważne, designerskie projekty w zakresie np. ozdób i grafik, jakie pojawiają się na wózkach, naszywkach i w innych dekoracji. Każdy, nowy model wózka, jaki oferują sklepy dziecięce, posiada ciekawe dodatki. Standardem stają się osobne wózki dla dziewczynek i wózki dla chłopców. Wzbogacają je ciekawe akcesoria dziecięce i sprawne rozwiązania technologiczne – są już np. dostępne wózki, które można złożyć jedną ręką. To znaczne udogodnienia dla dzieci i rodziców i zachęta do spacerów z maluszkami.

 

Nowoczesne wózki dziecięce można przetestować przez okres np. pierwszego miesiąca, a, jeśli nie spełnią oczekiwań – oddać, bez podawania przyczyny.

 

Dla rodziców, którzy są zainteresowani rezerwacją wózka, ale tymczasowo nie mają np. miejsca, ponieważ są w trakcie przeprowadzki, producenci wózków dla dzieci oferują możliwość przytrzymania do konkretnego momentu. Jest to idealne rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych rodziców, którzy na co dzień mają też wiele innych kwestii związanych z pojawieniem się na świecie maluszka i nie mogą skupić się tylko na jednym z nim, jakim są wózki dziecięce. Firmy oferują przetrzymanie i odbiór wózka w dogodnym terminie, miejscu – w salonach na terenie całego kraju.

 

→ Ceny wózków dziecięcych

 

Wózki dla dzieci mogą kosztować niewiele, dużo, bardzo dużo lub… jeszcze więcej. Z drogimi wózkami, jakie posiadają osoby znane na całym świecie, pojawiające się często w mass mediach, jest jak z drogimi samochodami. Ich cena posiada dodatkowe zera przy metce. I jest ich wiele. Nie zawsze wynika to z wyposażenia, a czasami płaci się krocie za oryginalny design, luksusowy materiał, dożywotnią gwarancję itp.

W wersji dla „zwykłych śmiertelników” ceny droższych wózków to kilka tysięcy. Mają na ogół gondolę, spacerówkę i parasolkę, czyli tzw. 3 w 1. Wyróżnia je innowacyjny wygląd, znana marka, która decyduje o cenie i ciekawy design. Dla wielu rodziców nie odbiegają daleko od wózków w średnich cenach, a maluszkom jest chyba wszystko jedno w jak drogim wózku jazdą. Ważna jest wygoda i komfort…

 

Najdroższe i najtańsze wózki służą do tego samego – do przewożenia dziecka. Jednak jest między nimi znaczna różnica w zakresie designu, wyposażenia i materiałów, z jakich powstały.